Bingöl’de Koronavirüs denetimleri
Bingöl’de Koronavirüs denetimleri aralıksız devam ediyor
Bingöl’de Koronavirüs denetimleri

İçişleri Bakanlığı’nın gönderdiği "Kovid-19 Tedbirleri Kapsamında 04 Ağustos 2020 Denetimleri" konulu genelgeye bağlı olarak Tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak gerçekleştirilen uygulamalar doğrultusunda Bingöl’de de Vali Kadir Ekinci yönetim ve koordinasyonunda denetimler gerçekleştirildi.
Şehit M. Gündoğdu Caddesindeki denetimlere katılan Vali Kadir Ekinci,  işletmelerde maske kullanımı, sosyal mesafe kuralı ve temizlik kurallarına uyulup uyulmadığını yerinde denetledi. Türkiye genelinde olduğu gibi ilimizde de Sayın Valimiz öncülüğünde, pazarlar, işyerleri, marketler, toplu taşıma, yollar, alışveriş alanları, lokantalar, kafeteryalar, ticari taksiler ve tüm yaşam alanlarında sıkı denetimlerle vatandaşlarımızın yeni normale riayet etmesi noktasında uygulamalar gerçekleştirildi.
Şehit M. Gündoğdu Caddesindeki denetimlere katılan Vali Ekinci, burada yaptığı açıklamada, “Tüm ülkede olduğu gibi Bingöl’ümüzde de Covid-19’a dair tüm işletmelerimizi, tüm yaşam alanlarını, kurum amirlerimizle birlikte denetliyoruz. 
Denetlemede amacımız özellikle vatandaşımızda tekrar tekrar farkındalık oluşturmaktır. Özellikle son dönemde artan vakalarla birlikte istiyoruz ki tüm vatandaşlarımız bu konuda hassasiyet göstersinler, kurallara harfiyen uysunlar. Ve el birliğiyle ‘ Sağlık İçin Hepimiz için’ sloganıyla bu virüsün üstesinden gelelim.  
Dolayısıyla her zaman söylediğimiz gibi maske, mesafe, temizlik olmak üzere koronavirüs mücadele edebileceğimiz aslında hayatımız için basit olan ancak ne yazık ki çok fazla vatandaşımızın önem vermediği için, bana bir şey olmaz bakış açısıyla bazen hafife aldığı bu uyarılarımızı biraz daha hatırlatmak biraz daha insanların hayatından kalıcı hale getirerek virüsle mücadele etmek için bugün alandayız. 
Alanda gördüğümüz özellikle maske konusunda, sosyal mesafe konusundaki hassasiyet bizleri mutlu etmiştir. İnşallah bundan sonra sadece işletmelerimizde değil aynı zamanda vatandaşımızın özellikle toplu olarak bulunduğu düğünler, taziyelerde denetimlerimizi daha da sıklaştırarak bu vakaları azaltma gayreti içinde olacağız. Rabbim hepimize sağlık, sıhhat versin” ifadelerini kullandı.

Vali Kadir Ekinci'ye denetimlerde, Belediye Başkan Erdal Arıkan, İl Emniyet Müdürü Ali Canbolat, İl Jandarma Komutanı J. Kıd. Albay Abdurrahman Başbuğ, Ticaret İl Müdürü Abdulvahab Tanık, ESOB Başkanı Ali Bayram ile ilgili kurum ve kuruluş temsilcileri eşlik ettiler.


Kategori: Sağlık & Yaşam
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-