Şeyh Raid Salah tek kişilik hücrede çok kötü şartlarda tutuluyor
Filistin'in 1948'de işgal edilmiş bölgesindeki İslami Hareket'in lideri ve Mescidi Aksa muhafızı olarak tanınan Raid Salah'ın avukatı Halid Zebarika, Salah'ın Askalan Zindanında tek kişilik hücrede çok ağır şartlarda tutulduğunu söyledi.
Şeyh Raid Salah tek kişilik hücrede çok kötü şartlarda tutuluyor

Avukat Zebarika dün gerçekleştirdiği ziyaretten sonra yaptığı açıklamada, Raid Salah'ın cezaevinde üç yönden riskle karşı karşıya olduğunu dile getirdi.

Bunların birincisi Coronavirus riski ve Şeyh Salah'ın yaşının altmışın üzerinde olması. Aynı zamanda bulunduğu ortamın hijyenik olmaması sebebiyle Coronavirus salgınından kaynaklanan risk daha da artıyor. İkinci önemli risk ise tutulduğu cezaevi ortamında sıcaklığın çok yüksek olmasından kaynaklanıyor. Üçüncü risk ise oldukça ağır şartlarda tek kişilik hücrede tutulmasından kaynaklanıyor.

Avukat, Şeyh Raid Salah'ın kasıtlı olarak, muhtelif cinayet suçlarından mahkûm edilmiş ve kötü sicilleri olan suçluların tutulduğu yere yakın bir tek kişilik hücreye kapatıldığına dikkat çekti.

Avukat Zebarika, bütün bu zorluklara ve ağır şartlara rağmen Şeyh Raid Salah'ın kendisine okuma, yazı ve tefekkür için bir program çıkardığını ve bu program doğrultusunda fikri ve edebi ürünler ortaya çıkarma çabası içinde olduğunu vurguladı.

Avukat, maruz kaldığı zorlukların ve kötü şartların Raid Salah'ı hapse atılmasına gerekçe olarak kullanılan ilkelerinden taviz vermeye ve geri adım atmaya zorlayamadığına dikkat çekti. (İLKHA)

Kategori: Dünya
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-