Bir türlü bitirilemeyen Genç-Diyarbakır yolu tepkilere neden oluyor
2017 yılında ihalesi yapılan 40,6 kilometrelik Genç-Diyarbakır Bitümlü Sıcak Karışımlı (BSK) asfalt yol, bir türlü tamamlanmadı.
Bir türlü bitirilemeyen Genç-Diyarbakır yolu tepkilere neden oluyor

Genç ilçe merkezinden Diyarbakır yolu Bingöl sınırı olan Reş Deresi’ne kadar toplam 40,6 kilometrelik yolun Bitümlü Sıcak Karışımlı (BSK) asfalt yol için 17 Nisan 2017 tarihinde ihale gerçekleşmişti. Işi alan firma o dönem hızlı bir çalışma gerçekleştiriken, sonraki yıllarda çalışmalarını durdurdu. Yol çalışmasının yanı sıra Genç ilçe merkezinden geçen çevre yolu için demiryolunun üzerinden küpar rampasına dayanan 620 metrelik bir viyadük çalışmalarıda aynı şekilde durmuş durumda.

VATANADAŞLAR TEPKİLİ
Ülke genelinde yapımına başlanılan onlarca yol çalışmasının tamamlanıp hizmete alındığına dikkat çeken vatandaşlar, yıllardan beri bir türlü tamamlanamayan Genç yolu için yetkililere tepki gösteriyor. Vatandaşlar: “Daha önce ekonomik kriz denilmişti ancak Cumhurbaşkanı daha önce ulusal basında ‘başlanılmış ancak yarım kalmış hiç bir hizmetin aksamayacağını ve kısa sure içerisinde tamamlanacağını’ ifade etmişti. Karayolları bölge müdürlüğü diğer tüm illerde çalışmalarını aynı hızda devam ettirirken konu Bingöl yada Genç olunca ilgisiz kalıyor. Genç bu kadar sahipsiz olmamalı.” şeklinde duruma tepki gösterdi.


Kategori: Güncel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-