Genç millet bahçesine ilk kazma vuruldu
Genç ilçe girişinde 50 dönüm alan üzerinde hayata geçirilecek millet bahçesi için ilk kazma vuruldu.
Genç millet bahçesine ilk kazma vuruldu

Genç Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik’in girişimleri sonucu ilçeye kazandırılan Millet Bahçesi için ilk kazma bugün vuruldu.

İçerisinde yürüyüş, koşu ve bisiklet yolları, spor alanları, amfi, oyun alanları, otopark alanları, bitkisel peyzaj alanları, nikah salonu ile millet kıraathanesi bulunacağı parkın önümüzdeki yıl 9’uncu ayda tamamlanması ön görülüyor.

Millet Bahçesinin tamamlanması ile birlikte Genç ilçesi kadar Bingöl’e de hitap eden bir cazibe alanı olacağını ifade eden Genç Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik: “Millet bahçesinde yürüyüş, koşu ve bisiklet yolları, spor alanları, amfi, oyun alanları, otopark alanları, bitkisel peyzaj alanları ve millet kıraathaneleri bulunacak. Vatandaşlarımız burada dinlendirici bir ortama kavuşacağı gibi millet kıraathanesi sayesinde özellikle gençlerimizin verimli vakit geçirebilecekleri, ders çalışıp kitap okuyabileceği, internetten ve ikramlardan ücretsiz yararlanabilecekleri, fikir alışverişinde bulunarak sosyalleşebilecekleri ortam sağlanacak. Bu parkımız Genç ilçemiz kadar Bingöl’e de hitap eden bir cazibe alanı olarak hizmet verecek. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. İlçemize hayırlı olsun." şeklinde konuştu. Kategori: Genç
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-