Genç Belediyesine en iyi proje ödülü
Genç Belediyesi, "Sıfır Atık Eylem Planı ve Yeni Yönetim" kapsamında hazırladığı ‘Atıksız Nesil Yaşanabilir Dünya’ projesi, en iyi proje ödülüne layık görüldü.
Genç Belediyesine en iyi proje ödülü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayelerinde başlatılan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen "Sıfır Atık" projesini yatırım ve projeleriyle en fazla destekleyen belediyeler, Ankara'da düzenlenen "Sıfır Atık ve Belediyeler Kongre Ödül Töreni" programında ödüllendirildi.

Türkiye genelinde 30 belediyenin dereceye girdiği yarışmada Genç Belediyesinin hazırladığı ‘Atıksız Nesil Yaşanabilir Dünya’ projeyle dereceye giren belediyeler arasında yer aldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen Sıfır Atık ve Belediyeler Kongre Ödül Töreni, Ankara ATO Congresıum’da gerçekleştirildi. Bu kapsamda Genç Belediyesi, sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde atıkların kontrol altına alınması, gelecek nesillere daha temiz ve daha gelişmiş bir Türkiye, yaşanabilir bir dünya bırakılma hedefiyle hayata geçirdiği 'Sıfır Atık Eylem Planı ve Yeni Yönetim Projesi' ile ödüle layık görüldü. Çevre Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve Emine Erdoğan’ın da katıldığı törende ödülü alan Genç Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik, “Türkiye genelinde ‘Sıfır Atık’ projesini en fazla destekleyen belediyeler arasında olmaktan dolayı çok mutluyuz. Çevre ve insan sağlığının korunması kapsamında hayata geçirdiğimiz projelerimizle zirveye ulaşmanın haklı gururunu yaşıyoruz." ifadelerini kullandı.


Kategori: Güncel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-