Filistin tarihinde bir ilk: Direniş grupları ortak askeri tatbikat düzenleyecek
Filistinli direniş grupları, “güçlü destek” anlamına gelen “er-Rüknü’ş-Şedid” ismini verdikleri ortak askeri tatbikat düzenleyecek.
Filistin tarihinde bir ilk: Direniş grupları ortak askeri tatbikat düzenleyecek

Gazze Şeridi'ndeki Filistin direniş gruplarının oluşturduğu Ortak Operasyon Odası, Filistinli direniş gruplarının çok yakın bir zamanda Hud suresinin 80. ayetinde, “Lût, ‘Keşke benim size karşı koyacak bir gücüm olsaydı veya güçlü bir desteğe dayanabilseydim!’ dedi.” geçen ve “güçlü destek” anlamına gelen “er-Rüknü’ş-Şedid” ismini verdikleri ortak askeri tatbikatlar düzenleyeceğini duyurdu. Bu tatbikatlar, Filistin direniş gruplarının tarihinde ilk olacak.

HAMAS ve İslami Cihad Hareketi gibi grupların silahlı kanatlarının yer aldığı Ortak Operasyon Odası tarafından yapılan yazılı açıklamada, söz konusu tatbikatların, direniş grupları arasındaki iş birliği, ortak operasyon tekniklerini geliştirme ve sürekli savaşa hazırlıklı olma amaçları doğrultusunda gerçekleştirileceği kaydedildi.

Tatbikatların ne zaman ve nerede yapılacağının uygun bir vakitte belirtileceğine işaret edilen açıklamada, tüm kesimler, bu konuda sorumluluk yüklenmeye ve resmi kaynaklardan bilgi almaya çağrıldı.

Diğer taraftan bu büyük tatbikatların, Gazze Şeridi'nde 2008 yılı sonlarında yaşanan zulmün ve savaşın yıldönümüne denk gelmesi bekleniyor. (İLKHA)

Kategori: Dünya
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-