HÜDA PAR'dan Bağdat'taki saldırıya tepki: İşgalci güçler ülkeden tasfiye edilmeli!
Irak'ın başkenti Bağdat'ta 2 canlı bomba tarafından düzenlenen saldırıyı kınayan HÜDA PAR Genel Merkezi, "İşgalci güçlerin ülkeden tasfiyesi hususunda Irak Parlamentosunun aldığı kararın arkasında durulmalıdır" denildi.
HÜDA PAR'dan Bağdat'taki saldırıya tepki: İşgalci güçler ülkeden tasfiye edilmeli!

HÜDA PAR Genel Merkezi yaptığı yazılı açıklamada, Irak'ın başkenti Bağdat’ta pazar yerinde düzenlenen canlı bomba saldırısında çok sayıda ölü ve yaralı olduğunu üzüntüyle öğrendiklerini belirtti.

Irak’ın başkenti Bağdat'ta gerçekleşen 2 intihar saldırısı sonucunda hayatını kaybeden sivillere Allah-u Teala'dan rahmet, yaralılara da acil şifalar dileyen HÜDA PAR, açıklamasını şöyle sürdürdü:

ABD işgalinden bu yana yüz binlerce kişinin hayatını kaybettiği, milyonlarca sivilin yerinden edildiği Irak, işgalin bedelini ödemeye devam etmektedir. İşgal ile birlikte mezhepçilik fitnesinin körüklendiği ülkede siyasi istikrar sağlanamamakta ülkenin her bölgesinde siviller hedef olmaya devam etmektedir.
ABD'nin bölgede asker sayısını azalttığına dair açıklamasından kısa bir süre sonra intihar saldırılarının gerçekleşmesi manidardır. İstikrarsızlık ve kaostan beslenen piyonlar, Irak’ın işgal ve sömürüden kurtularak bağımsızlığa kavuşmasını engellemek için harekete geçmiştir.

"İşgalci güçlerin ülkeden tasfiyesi hususunda Irak Parlamentosunun aldığı kararın arkasında durulmalıdır"

Irak parlamentosunun daha önce aldığı kararın hatırlatıldığı açıklamada "Irak’ta siyasi otorite, 2003’ten bu yana ülkeyi kan gölüne çeviren işgal güçlerinin ‘kurtarıcı’ olmadıklarını artık görmelidir. İşgalci güçlerin ülkeden tasfiyesi hususunda Irak Parlamentosunun aldığı kararın arkasında durulmalıdır. Bugün yapılması gereken en önemli şey, iç ihtilafların çözüme kavuşturulması ve istikrarın yerli dinamikler üzerinden sağlanmasıdır." ifadelerine yer verildi. (İLKHA)

Kategori: Siyaset
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-