Bingöl Üniversitesi kuluçka merkezi hizmet vermeye başladı
Bingöl Üniversitesi Ziraat Fakültesi bünyesinde bulunan ‘Kuluçka Merkezi’ yeni dönemde kanatlı hayvan yetiştiricileri için hizmet vermeye başladı. Mart ayında hizmete başlayan kuluçka merkezi, Haziran ayı sonuna hizmetlerini sürdürecek.
Bingöl Üniversitesi kuluçka merkezi hizmet vermeye başladı

“Yüzde 85 Oranında Verim Elde Ettik”

Bingöl Üniversitesi Ziraat Fakültesi bünyesinde bulunan ‘Kuluçka Merkezi’ yeni dönemde kanatlı hayvan yetiştiricileri için hizmet vermeye başladı. Kuluçka merkezi ile ilgili açıklama yapan Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kağan Kökten, “Kuluçkalık işlemi ve kuluçka makinelerinin kolaylıklarından faydalanmak üzere 2020 yılında üniversitemiz Ziraat Fakültesi bünyesinde Kuluçka Merkezini kurduk. Bu vesileyle ilimizde bulunan kanatlı hayvan yetiştiricilerine büyük kolaylık sağladık. Merkezimiz geçen yıl 250 kanatlı hayvan yetiştiricisine hizmet verdi. Hindi, kaz, tavuk, ördek, keklik cinsinden kanatlı hayvanların civcivinin çıkarılması için 10 bin adet yumurta kuluçka makinesine bırakıldı. Kuluçkaya bırakılan yumurtalardan yüzde 85 oranında verim elde edildi. Hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımızı bu yıl da merkezimizde görmek bizleri mutlu eder.” dedi.

Prof. Dr. Kökten, kuluçka merkezinin Mart ayında hizmete başladığını ve hizmetin  Haziran ayı sonuna kadar devam edeceğini belirtti.

Kategori: Eğitim
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-