İllere göre haftalık vaka sayısının güncel haritası açıklandı
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 27 Şubat-5 Mart arasında illere göre 100 bin kişiye düşen yeni vaka sayısının güncel haritasını paylaşarak mevcut avantajların kaybedilmemesi için daha temkinli hareket edilmesi gerektiğini söyledi.
İllere göre haftalık vaka sayısının güncel haritası açıklandı

Bakan Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda kontrollü normalleşme sürecinde 100 bin nüfusa denk gelen haftalık vaka sayılarını içeren yeni haritayı açıkladı.

Yeni haritaya göre İstanbul, İzmir ve Ankara'da artış gözlenirken, en yüksek vaka oranına sahip olan il Samsun oldu.

Sinop, Giresun, Ordu ve Trabzon Samsun'dan sonraki en çok vakanın görüldüğü iller oldu.

Son bir haftada vaka sayısının en az görüldüğü il Hakkâri olurken, Hakkâri'yi Şırnak, Batman, Mardin ve Siirt illeri takip etti.

Bakan Koca sosyal medya paylaşımında, "Kontrollü normalleşme için illerimizin 100 bine karşılık gelen haftalık vaka sayılarını içeren insidans haritasının güncel hali ektedir.Yüksek riskli illerimiz risklerini düşürmek için daha tedbirli olmalı. Normalleşme gerçekleşmeli.

Bu hafta ne kadar tedbirli olursak şehirlerimizin rengi ona uygun olarak şekillenecek. Mevcut avantajlarımızı kaybetmemek için daha dikkatli ve temkinli hareket etmeliyiz." ifadelerini kullandı. (İLKHA)Kategori: Güncel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-