HÜDA PAR Bingöl İl Teşkilatından Sancak Beldesine Ziyaret
HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Hamdullah Tasalı, HÜDA PAR Bingöl İl Başkanı Refik Alpaya ve beraberindeki heyet Sancak beldesi ve köylerini ziyaret ederek esnaf ve çiftçinin sorunlarını dinledi.
HÜDA PAR Bingöl İl Teşkilatından Sancak Beldesine Ziyaret

Bingöl’ün Sancak Beldesi ve köyleri ziyaret eden HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Hamdullah Tasalı ve Bingöl İl Başkanı Refik Alpaya, esnafla yakından ilgilenerek sorunlarını dinledi.

Esnaf yaşadıkları sorun ve sıkıntıları HÜDA PAR heyetine anlatı,  esnafın yaşadığı sıkıntılarla ilgili açıklamalarda bulunan HÜDA PAR Bingöl İl Başkanı Refik Alpaya, yaşanan salgın sürecinden dolayı esnafın sorunlarının halen devam ettiğini belirti.

Artan zamlardan dolayı esnafın zorluk çektiğini söyleyen Alpaya şunlara değindi, "Sancak Beldesi ve köylerini ziyaret ettik esnafımızın derdini dinledik. Şu anda esnaf kısmi olarak işlerin açılmasından dolayı memnun ancak yaşanan Pandemi sürecinden dolayı esnafımızın sıkıntıları hala devam ediyor. Esnaf sürekli artan zamlardan dolayı iş yapamaz hale geldi, sattığı malın yerini dolduramıyor." İfadelerini kullandı.

Alpaya, "Hayvancılıkla uğraşan çiftçiler artan yem fiyatlarından şikâyetçi, bu sene yaşanan kuraklıktan dolayı hayvanlarının aç kaldığını dile getiriyorlar, çiftçilerin zor durumda kalmamaları için devlet çeşitli desteklemeler yapmalı. Halkımızın refah ve huzuru için denetimlerin sıklaştırılması ve fiyat artılarının önüne geçilmesi gerekir." Şeklinde konuştu.