HÜDA PAR Bingöl İl Başkanlığı’ndan İl Müftüsüne Ziyaret
HÜDA PAR Bingöl İl Teşkilatından oluşan bir heyet, Bingöl İl Müftüsü Ahmet Süzen’i ziyaret etti.
HÜDA PAR Bingöl İl Başkanlığı’ndan İl Müftüsüne Ziyaret

HÜDA PAR Bingöl İl Başkanı Refik Alpaya ve beraberindeki heyet, Bingöl İl Müftüsü Ahmet Süzen’i ziyaret ederek camilerin durumu ve Bingöl’de yıkım kararı verilen camilerin hızlı bir şekilde faaliyete koyulması gerektiğini belirti.

Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette, toplumdaki manevi boşluktan kaynaklanan ahlaki yozlaşmanın sebepleri ve bu sorunların nasıl giderileceği, camileri daha iyi nasıl aktif kullanılabilir ve Bingöl’de hasarlı olduğu için yıkım kararı alınan 7 caminin durumu hakkında konuşuldu.
Camilerin İslam’ın şiarlarından olduğunu söyleyen Alpaya, " camilerin içinde Kütüphane oyun alanları oluşturulup gençleri camiyle buluşturacak etkinlikler yapılmalı.  Bingöl merkezde yıkım kararı verilen 7 caminin biran önce inşaatlarına başlanması ve yetkili bakanların söz verdiği gibi kaba inşaatını karşılamaları gerekir, önümüz kış ve salgının da halen devam ettiği bu dönemde yıkım kararı olan camilerin erken bir vakitte bitirilmesi ve bu sene kış gelmeden bodrum katlarının faaliyete koyulması gerekir. Bingöl milletvekilleri bu işin üzerinde durmalıdırlar." dedi

Ayrıca Alpaya,"Engelli vatandaşlarımızın rahatlıkla camilere gidip namaz kılmaları için imkânlar, çocukların namaza alışmaları için ‘Hayat Namazla Güzeldir’ sloganıyla ekinlikler düzenlenmeli. Cami İmam-Hatip’lerin görevli oldukları camilerde gençlerin maneviyatlarının gelişmesi için çeşitli programlar yapılmalı ve camilerimizi daha güzel aktif bir şekle getirip gençlerimizi bu ortamlarda tutmamız lazım. Biz parti olarak Bingöl’de bu eksikliklerin yardımcısı ve takipçisi olacağız " şeklinde konuştu.

Ziyaretlerinden dolayı HÜDA PAR Heyetine teşekkür eden Süzen verilen önerileri yerinde bulduklarını ve çeşitli çalışmaların yapıldığını ayrıca gençlerin maneviyatının gelişmesi ve toplumuna faydalı birer birey olmaları için gayret göstereceklerini belirti.
 

Kategori: Siyaset
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-