Advert
Güvenlik Alımına Tepki Gösterince, İstifası İstendi
.
Güvenlik Alımına Tepki Gösterince, İstifası İstendi

Bingöl Havalimanı’na yapılan 8 özel güvenlik personelinin alımına tepki gösteren AK Parti Bingöl merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Susadı’nın istifası istendi. İstifasını sunan Susadı, “haksızlığa sessiz kalmadım, pişman değilim” dedi.

Bingöl Havalimanı için yapılan ve birçok tartışmayı ateşleyen 8 kişilik güvenlik personeli alımı, istifayı da beraberinde getirdi. Yaşananlar karşısında tepkisini, alımı yapılan kişilerin yer aldığı listenin yayınlandığı sosyal medya paylaşımının altına eklediği yaptığı yorumlarla sert bir şekilde dışa vuran AK Parti Bingöl merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Susadı, teşkilat başkanının siyasi baskılar üzerine yaptığı iddia edilen görüşme sonrası istifasını sundu.

“HAKSIZLIĞA SESSİZ KALMADIM! PİŞMAN DEĞİLİM”

İstifasının alınması sonrası sosyal medyada yayılan tartışmalar üzerine açıklamada bulunan Ramazan Susadı, yorumları nedeniyle pişman olmadığının altını çizdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve AK Parti’nin Türkiye için çok önemli bir yeri olduğunu ancak yerel ölçekte bunun suiistimal edildiğini ifade eden Susadı; “Bunu kabullenemiyoruz. Evlilik hazırlığı olan, evine götüreceği ekmeğin hayalini kuran binlerce genç var bu memlekette. Bir alım yapıldığında adil davranılmıyorsa, kura sistemi göz ardı ediliyorsa, insanların hayalleri görmezden gelinip çevresel bir tercih öne çıkıyorsa, adil olmak noktasında sesimizi yükseltmemiz bir sorun olmamalı. Tepkim sert olabilir. Fakat bilinsin ki, bu durumu kabullenememizden kaynaklıdır. Bir yakınım için talebim yoktu. Memleketin her bireyi bizim için değerlidir. Herkese bu imkân sunulsa, nasibi olan işe girse fena mı olur? Derdimiz, tasamız budur. Tepkimin çok sert olduğu düşünülebilir ancak bu da tamamen haksızlığa karşı tahammülsüzlüğümüzün göstergesi olarak değerlendirilsin istiyorum” diye konuştu.

“VEKİLİN BASKISI ÜZERİNE İSTİFAM İSTENDİ”

İstifasının parti organlarına yapılan baskı neticesinde alındığına da değinen Susadı; “Tepkim üzerine AK Parti Merkez İlçe Başkanımız ile görüşmemiz oldu. Sonrasında Milletvekili Sayın Enver Fehmioğlu yoğun bir baskı uyguluyor ve istifamın alınmasını istiyor. İstifa etmiş olmam beni üzmez. Bugün istifamız için baskı yapanlar bilsin ki, makamlar gelip geçicidir. Hakkı alınan insanlarımızın ahı elbet karşılık bulur. Adil, dürüst ve hakkaniyetten uzak kalacağıma, bu görevden istifa ederim daha iyi. Bu anlamda bir kaygım da bulunmuyor. Bugüne kadar birlikte görev yaptım AK Parti Merkez İlçe Başkanıma ve kurul üyesi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Yine onların yanındayım, yine partimin neferi olarak çabamı sürdüreceğim” dedi.

“PARTİMİZE KARŞI BİR TAVIR SÖZ KONUSU DEĞİL”

Susadı, açıklamasında ayrıca şunları söyledi:

“Ben partimin bir neferi olarak yine çabamı sürdüreceğim. Buradaki ayrıntıya bakıldığında tepkim partimize değil, seçilmişlerimizin tavırlarına yöneliktir. Ben, AK Parti’ye, Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın mücadelesine gönül vermişim. Burası kimsenin partisi değil. Bu partiyi ayakta tutan millettir. Benim partimle bir sorunum yok. Buradaki seçilmişlerin yanlışına daha ne kadar tahammül etmemiz isteniyor? Bu haksızlıklar partimize zarar vermiyor mu? Toplumun bunları görmezden geldiği mi sanılıyor? Tüm haksızlıklar göz ardı edilip benim bireysel tepkim mi sorgulanıyor? Kimse sorunu örtbas edip benim üzerimden bir propaganda yapamaz. Kamuoyunun da bu anlamda haklılığımı sahipleneceğinden şüphem yoktur.”

Kategori: Bingöl
Kendi Adamı Alınmayınca..
10 ay önce

Madem o kadar adalet düşkünüydün Yücel Barakazi nin imar pisliklerinde neden sesin çıkmadı? Sizin derdiniz başka. Kendi adamınız olmadı diye birbirinize girdiniz

YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal
-