Kızılay Kan Bağış Tırı pazar günü Bingöl'de olacak
Kızılay'ın Diyarbakır'a bağlı Güney Anadolu Bölge Kan Merkezi'nden Bingöl'e gelecek olan 'Kan Bağışı Tırı' 9 Ocak Pazar günü Genç Caddesi Saat Kulesi önünde kurulacak olup 30 Ocak Pazar gününe kadar destekçilerinden kan bağışı alacak.
Kızılay Kan Bağış Tırı pazar günü Bingöl'de olacak

Coronavirus (Covid-19) salgını dolayısıyla kan stoklarında büyük oranda azalma görülmesiyle birlikte Kızılay, birçok ilde olduğu gibi Bingöl'de kan bağışı kampanyası düzenliyor. Kan vermek isteyen vatandaşlar, sosyal mesafe kurallarına riayet ederek stantlarda kan bağışında bulunacak.

Bu salgın sürecinde ulusal kan stoklarını arttırmak amacıyla çeşitli farkındalık çalışmaları yürüten Kızılay, 9-30 Ocak 2022 tarihlerinde, 09.30-18.00 saatleri arasında Genç Caddesi Saat Kulesi önünde, Bingöllülerden kan bağışı alacak.

"Bağışta bulunacağınız bir ünite kana ihtiyaç duyan hastalar var"

Kızılay Diyarbakır Kan Bağış Merkezi görevlisi Yunus Küçükkaya, Kan Bağış Tırı'na vatandaşları beklediklerini ifade ederek "Ülkemizde baş gösteren covid pandemisi ve havaların soğuması nedeniyle kan bağış oranları düştü. Bu da Kızılay kan stoklarının hızla azalmasına neden oldu. Hali hazırda hastanelerde umutla kan bekleyen hastalarımız, sizin bağışta bulunacağınız bir ünite kana ihtiyaç duymaktadır. Onların seslerine kulak vermek, dertlerine derman olmak sizin elinizde." şeklinde konuştu.

"Bingöllüleri kan bağışına bekliyoruz"

Vakit birlik olma, yardımlaşma vaktidir diyen Küçükkaya, "Sadece 15 dakikanızı ayırarak belki bir kanser hastasına, belki bir diyaliz hastasına, belki kan uyuşmazlığı teşhisi konulan bir bebeğe, belki bir trafik kazasında yaralanan hastamıza Umut olabilirsiniz. Şimdi vakit birlik olma, yardımlaşma vaktidir. Kızılay, azalan kan stoklarını arttırabilmek, oluşabilecek mağduriyetlerin önüne geçebilmek adına 9-30 Ocak 2022 tarihleri arasında Genç Caddesi Dörtyol Kavşağı Saat Kulesi önünde 09:30-18:00 saatleri arasında kan bağışlarınızı bekliyoruz. Tüm Bingöllü vatandaşlarımızı kan vermeye bekliyoruz." İfadelerini kullandı. (İLKHA)

Kategori: Sağlık & Yaşam
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-