Bakan Özer'den öğretmenlere çağrı: Yarıyıl tatilinde öğrencilere ödev vermeyin
​Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Öğretmenlerimizden istirhamımız var. Öğrencilerimize bu 2 hafta içerisinde ödev vermesinler. Onların da 2 hafta güzel bir dinlenmeye ihtiyaçları var." dedi.
Bakan Özer'den öğretmenlere çağrı: Yarıyıl tatilinde öğrencilere ödev vermeyin

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Esenler Belediyesinin yaptırdığı "Tuna Eğitim Vadisi" temel atma törenine katılarak bir konuşma yaptı.

Eğitim öğretimde yarıyıl tatilinin cuma günü başlayacağını hatırlatan Özer, öğretmelere çağrıda bulundu.

"Öğretmenlerimizden istirhamımız var. Öğrencilerimize bu 2 hafta içerisinde ödev vermesinler." diyen Özer, okula yeni başlayanlar hariç tüm öğrencilerin salgın nedeniyle 1 yıllık aradan sonra özellikle ilk aylar gerçekten ciddi bir imtihan verdiklerini ifade etti.

Özer, "Onun için bu 5 aylık yoğun eğitimden sonra onların da 2 hafta güzel bir dinlenmeye ihtiyaçları var. İnanıyorum ki öğretmenlerimiz öğrencilerimize ödev vermeyecekler, 2 hafta hem öğrencilerimiz hem öğretmenlerimiz dinlenecekler." diye ekledi.

Törene katılarak bir konuşma yapan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ise bu eğitim öğretim döneminde 36 okulu açmayı planladıklarını ancak henüz 5'in açabildiklerini ifade etti.

Törene Bakan Özer’in yanı sıra Vali Yerlikaya, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu da katıldı.  (İLKHA)
https://ilkha.com/egitim/bakan-ozer-den-ogretmenlere-cagri-yariyil-tatilinde-ogrencilere-odev-vermeyin-183932

Kategori: Eğitim
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-