Yetimler Vakfı yetimler yararına ilahi ve nağmeler müzik şöleni düzenledi
Yetim, öksüz ve kimsesizlere yönelik yardım çalışmalarında bulunan Yetimler Vakfı tarafından Diyarbakır'da yetimler yararına ilahi ve nağmeler müzik şöleni düzenlendi.
Yetimler Vakfı yetimler yararına ilahi ve nağmeler müzik şöleni düzenledi

Yurtiçi ve yurtdışından ilahi ses sanatçılarının katıldığı müzik şöleni, Diyarbakır merkez Kayapınar ilçesinde gerçekleştirildi.

15 Temmuz Şehitler Parkında gerçekleştirilen program, Ömer Akgül'ün Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Muhammed Emin Gülsever ve İslam Keşani'nin sunuculuğunu yaptığı program, Özlem Ajans sanatçılarının seslendirdiği birbirinden güzel ilahi ve nağmeler ile devam etti.

Özlem Ajans sanatçılarının ardından sahne alan yurt dışından gelen konuk sanatçılar, farklı dil ve lehçelerde ilahi ve ezgilerini seslendirdi.Programa gelen hayırseverler için Yetimler vakfı tarafından etkinlik alanının bazı noktalarına yardım kumbaraları bırakılırken tüm geliri yetim ve öksüzlere ulaştırılması amacıyla oluşturulan kermes stantlarına Diyarbakırlılar yoğun teveccüh gösterdi.

Etkinlik alanında Umut Kervanı tarafından günler öncesinden yetim, öksüz ve kimsesizler yararına açmış düzenlemiş kermesi ziyaret eden hayırseverler hem ihtiyaçlarını karşıladı hem de sundukları katkıyla ihtiyaç sahiplerine destekte bulundu.
Müzik şöleni, yapılan dua ile sona erdi. (İLKHA)

Kategori: Güncel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-