Bingöl Yarım Elma Çocuk Kulübü yıl sonu müsameresi yaptı
4-6 yaş arası çocuklar yıl boyu öğrendiklerini, Bingöl Yarım Elma Çocuk Kulübü’nün düzenlediği etkinlikle sergiledi.
Bingöl Yarım Elma Çocuk Kulübü yıl sonu müsameresi yaptı

Bingöl’de 4-6 yaş arası çocuklara kişisel gelişim ve değerler eğitimi veren Bingöl Kalem Der bünyesinde faaliyet gösteren Yarım Elma Çocuk Kulübü ile Oyun Evi yıl sonu müsameresi yapı.

Selahattin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda gerçekleşen programa, kreş çocuklarının aileleri başta olmak üzere halk yoğun katılım gösterdi.

Etkinlikte çocuklar yıl boyu öğrendiklerini sergilediler. Kur’an’ı Kerim tilaveti ile başlayan program ilahi, ezgi, ayet ve hadis sunumları ile devam etti. Programda tüm çocuklara başarı belgesi ve plaketler takdim edildi. Plaketleri anneleri tarafından verilen çocukların neşesi programa renk kattı.

Kreş yetkilileri yaptığı açıklamada, “Resulullah aleyhisselamın Buhari’de geçen bir hadisinde şöyle buyuruyor: ‘Her çocuk İslam fıtratı üzere doğar sonra anne babaları onu Yahudi, Hristiyan veya Mecusi yapar.’ hadisi şiarınca çocukların fıtratı üzere kalabilmeleri, temel eğitim, kişisel gelişim ve değerler eğitimiz noktasında faaliyet yürüyoruz. Yıl boyunca çocuklarla çeşitli eğitici programlar icra ettik. Kişisel bakım, adabı muaşeret, ayet, hadis ezberleri, birbirinden farklı çocuk oyunları, topluma adaptasyon programları gibi zengin içerikli programlarımızda eğitim yılını tamamlamış olduk. Çocuklarda ailelerinin de gözlemleriyle çok yönlü müspet gelişimler gözlemekteyiz. Çocukların gelişimiyle birlikte ailelerin ve çocukların memnuniyeti bize bu eğitimin ne denli önemli olduğunu bir kez daha hatırlatmış oluyor. Unutmamak gerekir ki temel eğitim ailede başlar ve en kalıcı eğitim ailede verilen eğitimdir.” ifadelerine yer verdi. (Ömer Aşkın-İLKHA)

Kategori: Eğitim
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-