Bingöl’de mezra sakinleri GSM şirketlerine baz istasyonu talebinde bulundu
Bingöl’ün Genç İlçesi Kepçeli Köyü Kayasırtı mezrası sakinleri şebekelerinin çekmediğini belirterek GSM operatörlerinden bölgeye baz istasyonu kurulması talebinde bulundular.
Bingöl’de mezra sakinleri GSM şirketlerine baz istasyonu talebinde bulundu

Herhangi bir acil durumda iletişim kuramadıklarını ve özellikle öğrencilerin internet üzerinden derslerini ve araştırmalarını yapamadıklarını belirten köy sakinleri, yetkilere seslenerek mağduriyetlerinin giderilmesi talebinde bulundurlar.
Konuyla ilgili köy sakinlerinden Veysel Avunan, "Bizim bölgede şebeke çekmiyor. Tüm GSM operatörlerinin şebekesi köyümüzde yok. Bu bölgede çok büyük sıkıntılar yaşanıyor. Acil bir durum veya vefat haberi durumunda kimseye ulaşılamıyor ve ancak çok yüksek yerlere çıkılması gerekiyor. Öğrenciler ödev gibi araştırmalarını yapamadıkları için mağdurlar. Bölgemizde geçen yıl Orman İşletme ile birlikte yapılan kesimde çalışan bir kamyon şoförü, dere ağzında kalp krizi geçiriyor ve şebeke çekmediği için kimseye haber veremediği için araçta vefat diyor. Böyle acı mağduriyetler yaşanmaktadır." dedi.