''Bende aday adayıyım''

1-Bende aday adayıyım, uykularımı kaçıran, sayıp sayıp biriktirdiğim,  zekatını vermemek için hocalardan fetva dilendiğim malımı bir afetle kaybetmeye aday adayım.

2-Aynanın karşısına geçip gururla baktığım, kalem kaşlarımı, inci dişlerimi, sırma saçlarımı bir hastalıkla kaybetmeye aday adayım.

3-Üzerlerine   titrediğim, öpüp kokladığım, dünyaları için servet harcadığım ahiretleri için hiçbir şey yapmadığım çocuklarımı  kaybetmeye  aday adayım.

4-Oyun eğlenceye adadığım, nefsin ve şeytanın insafına bıraktığım, uzun emellerle hırpaladığım gençliğimi kaybetmeye aday adayım.

5-Yüreğimi esir ettiğim, elinde oyuncak olduğum, uğruna dağlar deldiğim, çöllere düştüğüm leyla’mı kaybetmeye aday adayım.

6-Varlığından bile haberimin olmadığı, bir gün bile şükrünü eda etmediğim, daldan dala konarak keyif çatarak yaşadığım özgürlüğümü, bir anlık bir öfkeyle ya da bir iftirayla kaybetmeye aday adayım.

7-Hep başkasına yakıştırdığım, kendimden hep uzak gördüğüm, adını duyduğumda tadımı kaçıran ölümün,  aday adayıyım.

8-Beni bir başarıdan bir başarıya koşturan, makamlara yükselten, işlerin sırrını açtıran aklımı fizik ötelerinde, kara deliklerde yitirmeye aday adayım.

9-Dokunulmaz yaptığım, muhafazası için hiç bir masraftan kaçınmadığım adımı şanımı, hayırsız bir evladımın bir hatasına kurban etmeye aday adayım.

10-Nimetin en büyüğü olan imanımı, ibadetsiz bırakarak ya da fazla yük yükleyerek  ya da aklın ve felsefenin kısır çıkarımlarına kör tahminlerine bırakarak kaybetmeye aday adayım.

11-Her birinin şükrü için bir ömür ibadetin kifayetsiz kaldığı, ayağımı, elimi, gözlerimi talihsiz bir kazada kaybetmeye aday adayım.

12-Sizin için din olarak, yaşam biçimi olarak, kanun olarak, anayasa olarak, yönetim olarak İslam’ı seçtim diyen Rabbimizin rahmetini beşeri ideolojilerde arama gafletiyle azaba, köleliğe ve sefalete duçar olmaya aday adayım.

Selametle..

Nebi Bozaba

 

foto
Yazar: Nebi Bozaba
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal