Bu uygulama seçim kaybettirir…

 Bingöl ilk olarak 2016 yılında doğalgaz ile tanıştı ve halen hararetli bir şekilde doğalgaz çalışmaları devam ediyor. Doğalgaz işini üstlenen DOĞUGAZ firmasının Bingöl’e hizmet mi, zahmet mi getirdiği muamması ise devam ediyor.

Bir dönem sağlıksız işleyen çalışmalardan dolayı belediye tarafından çalışmaları durdurulan firma, bu defa da abonelik işlemleriyle gündemde.

Bahsettiğim konunun ne olduğunu merek edenler şöyle bir araçlarına binip Şehit Mustafa Gündoğdu Mahallesinde bulunan DOĞUGAZ firmasının abone merkezine bir tur atsınlar; içeri ana baba günü, sinirler gergin, saatlerdir hatta günlerdir işini bitiremeyen insanlar veryansın ediyor…

AMA BELEDİYEDEN SES YOK..

Gazeteler haber yapıyor;

 BELEDİYEDEN SES YOK..

Vatandaş sosyal medyada paylaşıyor;

 BELEDİYEDEN SES YOK..

Emzikli çocuğunu bırakıp gelenlerden tutun, patronundan rica ile izin alanlardan tutun, şeker hastalığıyla kalp hastalığıyla mücadele edenlerden tutun, toplumun her katmanından insanlar DOĞUGAZ’ın keyfi tutumunun gadrine uğruyor;

BELEDİYE Mİ? TABİKİ SES YOK…

Bunca çileyi görenler keşke doğalgaz hiç gelmeseydi de, biz yıllarca tezek yakaydık diyor;

BELEDİYE Mİ? SES SEDA YOK…

Bu kadar mı? Değil; birde son yıllarda meşhur olan bu abonelik ücretine de bir mana  veremedim. On binlerce  aboneden  500 - 600 lira alınıp yıllarca kullanılıyor; ne zaman geri alınır, hiçbir zaman. Ancak doğalgaz kullanımını bırakırsan. Düşünün ben bir manavım bana müşteri olacak birine diyorum ki sana meyve sebze satma hizmeti karşılığında ilk olarak bana 600 lira para vereceksin.

PEKİ BELEDİYE NE DİYOR? HİÇ BİR ŞEY…

Artı bir mevzuyla yazımı bitiriyorum. Ya arkadaş Bingöl’de bu kadar doğalgaz ustası vardı da ben mi bilmiyordum. Her köşe başında bir doğalgaz firması; peki bu insanlar yetkin ehil insanlar mı? Bunların ustalık belgeleri var mı, yok mu?

BELEDİYEYE SORMAK LAZIM…

Neyse, yazımı bir sloganı biraz değiştirip öyle bitireyim;

GAZA GELMEK İSTİYORSAN DOĞUGAZ’A GEL..

Selametle…

Nebi  BOZABA

foto
Yazar: Nebi Bozaba
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal