HÜDA PAR’dan Bingöl Devlet Hastanesine ziyaret
HÜDA PAR Bingöl İl Başkanı Orhan Açıkbaş, son günlerde ilimizde artan Covid-19 vaka sayısı hakkında Bingöl Devlet Hastanesi Müdürü Zülküf Bağbars'ı ziyaret ederek vaka hakkında bilgi aldı.
HÜDA PAR’dan Bingöl Devlet Hastanesine ziyaret

Hastane ziyareti ardından açıklamalarda bulunan Açıkbaş, şunları söyledi:

"Hastanede tedavileri devam eden hastalarımız var. Tüm hastalarımıza öncelikle Rabbimiz ’den hayırlı şifalar diliyoruz. Yönetici ve idarecilerin sosyal medyada paylaşımları vatandaşa cesaret veriyor bu görüntüler bizleri endişelendirmektedir.

Tüm dünyayı etkisi altına alan böylesi önemli bir virüs bizler için asla küçümsenmemelidir. Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere yetkili organların zorunlu gördükleri ve tavsiye ettikleri hususlara gerektiği gibi riayet etmeliyiz. Son birkaç haftadır şehrimizde maalesef beklenmedik şekilde virüs vakaları artmakta, dolayısıyla pozitif olan her hasta bazen en az birkaç kişiye de bulaştırmış oluyor.

Ayrıca bu durumun bir de sorumluluk kısmının da var olduğunu unutmamalıyız. Kurallara uymayarak virüsün kendisine bulaşması bir yana kişinin başkalarına bulaştırma durumunu da göz önünde bulundurursak büyük bir vebal ve sorumluluk olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Daha güzel günleri hep beraber görebilmek için maske ve sosyal mesafe kurallarına riayet edelim." 

Kategori: Siyaset
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-