Bingöl'de 42 yayla kiraya verilecek
Bingöl'de bu yıl 42 yayla ve mera göçerlere kiralanacağı belirtildi.
Bingöl'de 42 yayla kiraya verilecek

Valilikten yapılan açıklamada, Bingöl Valiliği İl Mera Komisyonu tarafından 2021 Yılı Otlatma Sezonu için ihtiyaç fazlası olarak belirlenen 42 meranın göçerlere mevsimlik hayvan otlatmaları amacıyla ihale yoluyla kiraya verileceğini bildirdi.

İhaleye katılacak kişilerin ihale şartnamesini İl  Tarım ve Orman Müdürlüğü, Çayır Mera ve Yem Bitkileri Şube Müdürlüğünden ücretsiz olarak temin edebileceklerinin belirtildiği açıklamada, istenen belgeler ve şartlar şöyle açıklandı:

"Birlik üyeliği, hayvancılık bilgi sistemi kaydı, vukuatlı nüfus kayıt örneği (aynı adreste ne zamandan beri ikamet ettiği yazılacak), geçici teminat makbuzu, noter tasdikli taahhütname İhaleler Bingöl İl  Tarım ve Orman Müdürlüğü Toplantı Salonunda Mera İhale Komisyonu huzurunda yapılacaktır. Komisyon İhaleyi yapıp yapmamakta serbesttir. Kiralama İhalesine çıkarılan mera ve yaylalara ait liste ektedir."

Yaylaların kiralanmasıyla ilgili diğer detaylar bu linkte:

http://www.bingol.gov.tr/bingol-il-mera-komisyonu-baskanligindan-2021-yilinda-kiraya-verilecek-yayla-ve-meralarin-ek-listesi

Kategori: Ekonomi
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-