“İlimiz siyasetçilerinin ilin sorunlarına kulak tıkaması ve adeta görmüyor olması bizleri üzüyor”
Saadet Partisi Bingöl İl Başkanı Muhammed Fatih Tiryaki, “İlimizin sorunlarını Konya Milletvekilimiz Abdulkadir Karaduman beyefendi görüyorken, İlimiz siyasetçilerinin bu sorunlara kulak tıkamasını ve adeta görmüyor olması bizleri üzüyor.” dedi.
“İlimiz siyasetçilerinin ilin sorunlarına kulak tıkaması ve adeta görmüyor olması bizleri üzüyor”

“Saadet Partisi Konya Milletvekilimiz Abdulkadir Karaduman Bingöl-Erzincan, Karlıova-Yedisu yolları hakkında Meclise soru önergesi vermiştir’’ diyen Tiryaki, konu hakkında şunları söyledi:

‘’05.04.2021 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisine soru önergesi veren Saadet Partisi Konya Milletvekilimiz Abdulkadir Karaduman Beyefendi,  geçtiğimiz günlerde ilimize gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Adil Karaismailoğlu’na şunları sormuştur:’’

 ‘’Bingöl Karlıova-Yedisu ilçeleri arasındaki yol aynı zamanda Bingöl-Erzincan bağlantısını da sağlamaktadır. Uzun zamandır belirtilen yol güzergahında can kaybına sebep olan kazalar gerçekleşmektedir. Önceki dönemlerde bölgedeki yol sorunuyla ilgili çeşitli vaatler dillendirildiği halde gerekli düzenlemeler yapılmamıştır. Karayolunda gerekli çalışmaların yapılarak kaza riskinin azaltılmasıyla birlikte ulaşımın kolaylaştırılması beklenmektedir.

 Bu bağlamda;

1-Bakanlığınızın Bingöl-Erzincan ve Karlıova-Yedisu İlçeleri arasında yol yapımı, düzenleme çalışması projesi var mıdır?

2-2021 yatırım programında bahsi geçen bölgeler yer almakta mıdır? Bu bölgeler için e kaynak ayrılmış mıdır?

3-Yedisu-Üçdamlar mevkiinin stabilize yoldan asfalt ve bölünmüş yola çevrilmesi projesi var mıdır?

4-Bakanlığınız süresinde bölgede yol yapım veya onarım çalışması yapılmış mıdır?

Yapılan bakım ve onarım çalışmalarının maliyeti toplamda ne kadar olmuştur?’’

 ‘’Vekilimiz Abdulkadir Karaduman beyin sorduğu soruların cevabını beklerken; aynı gece Yedisu güzergahına gittik. Karlıova-Yedisu yolunda birçok yerde oluşan heyelan a bağlı taşların yolun ortasına düşmüş olduğuna şahit olduk. Yoldan geçen herhangi bir aracın geçişi esnasında, bu kayaların yola düşmemiş olması sevindirici olsa da; Yedisu yolunun bu denli kötü olması bizleri hem yormuş, hem de üzmüştür.’’

Yola düşen taşları gördüğümüz esnada aklımıza ilk gelen, olası bir afette bölgeye yardımın nasıl ulaştırılabileceği oldu. Atmış kilometrelik yolun birçok yerinde, iki araç yanyana geçemezken, bunca taşın yolun ortasına düşmesini de göz önünde bulundurursak oraya ulaşmamız imkânsızlaşabilir.

’’Ondokuz yıldır bu sorunların hala çözülmemiş olması Bölge Halkına verilmeyen değerin göstergesidir. Yetkilieri en kısa zamanda bu ve benzeri yol sorunlarını çözmeye davet ediyoruz. Aksi takdirde seçimden seçime hatırlanan Halkımızın da Olası bir Seçimde; yapılmayanları hatırlayacağından şüphemiz yoktur.’’(Bingöl Basın)

 


Kategori: Güncel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-