HÜDA PAR'dan Dua Çağrısı
HÜDA PAR Bingöl İl Başkanı Refik Alpaya, Pandemi sürecinin sona ermesi ve hastalığın son bulması için Mübarek Ramazan Ayı olması hasebiyle her sahur vakti tüm Müslümanları duaya davet etti.
 HÜDA PAR'dan Dua Çağrısı

Dua İçin çağrıda Bulunan HÜDA PAR Bingöl İl Başkanı Refik Alpaya şu açıklamalarda bulundu;

“Allah'ın selamı üzerinize olsun. Bir rahmet deryası Ramazan Ayı'nı daha idrak ediyoruz. Ancak iki yıldır, pandemi'den dolayı nice hemşehrilerimiz, dar'ul faniden dar'ul bekaya irtihal ettiler. Yine nice vatandaşlarımız türlü sıkıntılar ile yüz yüze geldi maalesef, ayrıca tüm bunların üzerine teravih namazlarımızı dahi, maalesef topluca eda edemiyoruz. Durumun böyle olması, pandemi sürecinin çok can kaybına neden olması ve teravih namazı gibi toplu yapılan ibadetlerden bizleri ayrı bırakması tüm Müslümanları elbette derinden üzmektedir. Tabi durumun bu denli ağır geçmesi biz Müslümanlar için genel anlamda bir imtihan gereğidir. Yüce Mevla'nın izni olmadan bir yaprağın dahi yere düşemediğine iman ettiğimize göre, bu imtihanı tüm insanlık üzerinden kaldıracak olan yine Rabbimizdir.  Bu nedenle kıymetli hemşehlerilerim, Rabbimize rücu etmeyi, ona yalvarmayı, bu bela ve musibetlerin deffi için siz kıymetli hemşerilerimizi Ramazan Ayı boyunca sahur vakti gibi duaların kabul olabileceği böylesi önemli bir zaman diliminde saat 03.30'da topyekûn duaya davet ediyorum. ‘'

 Alpaya, şunları söyledi:

, ‘'Hani Rabbimiz; ‘'Kullarım beni senden sorarlarsa ben yakınım, dua edenin duasına icabet ederim'' diye buyuruyor. Bu nedenle Rabbimiz 'in Vaadidir. O asla sözünden dönmez ve unutmaz. Müslümanlar olarak buna iman ettiğimize göre, o zaman Rabbimize, sahibimize ve nefislerimizi kudret elinde tutan Mevla'mıza yalvaracağız. Zira kulluğun diğer bir adı da duadır. Bu duygu ve temenniler ile tüm kardeşlerimizi ailece olmak üzere belirtiğimiz zaman diliminde ve saate duaya davet ediyor ve dualarımızın hayırlara vesile olmasını ve de şimdiden yapılan ve yapılacak olan tüm duaların ayrıca tuttuğumuz oruçlarımızın kabulü için Rabbimiz'e niyazda bulunuyorum."

Kategori: Güncel
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-