Karlıova'da uzman çavuşun bir kadını darp ettiği iddiasıyla başlatılan soruşturma sürüyor
Bingöl Cumhuriyet Başsavcılığı, Karlıova'da uzman çavuşun bir kadını darp ettiği iddiasıyla ilgili yürütülen soruşturmaya ilişkin, tarafların basit tıbbi müdahale ile giderilebilecek şekilde yaralandıklarını belirtti.
Karlıova'da uzman çavuşun bir kadını darp ettiği iddiasıyla başlatılan soruşturma sürüyor

Başsavcılıktan yapılan açıklamada, 2 Mayıs'ta R.Ö. adlı kadın ile uzman çavuş F.K. arasında kasten yaralama ve tehdit olayıyla ilgili bazı basın organları ve sosyal medya platformlarında çıkan haberler üzerine kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla basın açıklaması yapılması gereğinin duyulduğu belirtildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Cumhuriyet Başsavcılığımızca olayın öğrenilmesi üzerine 2 Mayıs 2021 tarihinde derhal soruşturma işlemlerine başlanılmıştır.

Taraflar alınan beyanlarında karşı tarafın kendisini yaraladığını iddia ederek şikâyetçi olmuş, alınan adli raporlarında, vücutlarında herhangi bir kemik kırığı olmadığı ve "basit tıbbi müdahale" ile giderilebilecek şekilde yaralandıkları tespit edilmiştir. 

Ayrıca Şüpheli F. K. hakkında 6284 Sayılı Kanunun 5/1-a, c, d ve ğ maddeleri kapsamında önleyici ve koruyucu tedbirler uygulanmıştır. 

Soruşturma titizlikle yürütülmekte olup, kamuoyuna saygıyla duyurulur." (İLKHA) 

Kategori: Bingöl
YORUM YAPIN(üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
Yorumla
İptal

KATEGORİ HABERLERİ

-